Jmenuji se Denisa Záhorská

Je mi 28 let. Jsem energická, pozitivní a ráda předávám svou energii.

beseda v dd

“JEDINÉ LIMITY, JSOU TY, KTERÉ SI SAMI NASTAVÍME”

Tolik dětí a mladých dospělých s podobným příběhem zažili vidinu, že zítra bude lépe,  budou odhodlaní a udělají to, co chtějí, nebo po čem touží. Strach z minulosti je silný, evokuje v nás určitý postoj být v pozadí. Strach, že něco nebude fungovat, že si o nás budou lidi něco říkat. Nízké sebevědomí, uzavřenost, strach.

Cesta k sebevědomému životu, naplnění, motivace. Cesta ke zdravému a šťastnému tělu nevede přes týrání a nebo hladovění. 

Jde to jinak, lépe a hlavně zdravě. A tak, že si celou cestu, za lepším a motivovanějším životem, se zdravým tělem i duchem užíváme. JÁ tě naučím jak!

Možná jsi to právě TY ten odvážlivec  s velkými sny. Možná máš velké sny dokázat v životě velké věci. Sníš o svém vlastním projektu. Chceš být úspěšná/ý a nezávislá/ý! Máš obrovskou touhu něco vybudovat, osamostatnit se, zanechat tu odkaz, jen Ti chybí odvaha. A to naprávíme! Ty zkrátka máš na to splnit si všechny svoje sny!

Žij život, který si zasloužíš!

Minulost a život po odchodu z Dětského domova mě naučilo disciplíny, dřiny a odhodlání v životě uspět.

01.

Jaký byl můj život

Narodila jsem se druhá z šesti sourozenců. Dětství jsem prožila v malém bytě 1+1, kde byl stále hluk, alkohol a neustále hádky. Od svých 14 let jsem vyrůstala v Dětském domově. Vystudovala jsem Střední školu Obchodní akademii v Opavě a po odchodu z DD jsem pomocí nadace Terezky Maxové vystudovala Vyšší odbornou školu a díky studijním létům jsem našla i kamarády na celý život.

02.

Studium a Kariéra

Po maturitě mě na Vysokou nevzali, musela jsem proto opustit  brány Dětského domova napořád.  Odjela jsem  do Prahy, kde začala má nová etapa života. První rok jsem pracovala a věnovala se dobrovolnictví, pomáhala znevýhodněným dětem v neziskové organizaci Lata. O rok později jsem si podala znovu přihlášku na VOŠ sociálně právní v Praze a díky podpoře nadace Terezky Maxové  úspěšně zvládla studium. Při studiu jsem také pracovala a zúčastňovala jsem se projektů, které pořádala nezisková organizace Nadaní a dovednosti. Do dneška jsem se všemi v kontaktu a stala jsem se také ambasadorkou Nadaní a dovednosti. 

Odstátnicovala jsem jako sociální pedagog. Po státnicích jsem si našla práci v Dětském domově v Praze. Rok v DD bylo pro mě neskutečnou transformací a uvědoměním, že právě pomáhat a formovat individualitu dětí je moje poslání a to, proč jsem tady na tomto světě. Praha pro mě bude mít vždy místo v srdci. V roce 2019 jsem se rozhodla udělat radikální změnu a přestěhovat se do Karviné, kvůli mým nejmladším sourozencům. Začala jsem bojovat o péči, kvůli každodennímu pití alkoholu a hádkám mých rodičů, které sourozenci zažívali na denní bázi, rodiče nezvládali finanční situaci. Sourozenci mají v současné době krásný vztah s rodiči. A osobně můžu říct, že i já ve 28 letech po všem tom trápení mám rodiče. V Karviné jsem pracovala také v DD a nyní pracuji pro SOS dětské vesničky, z.s., kde pracuji jako sociální pracovnice pro pěstounské rodiny.

03.

Péče o bratra a nový život

Soud mi bratra svěřil do péče a nyní bydlíme společně i přítelem v krásném velkém bytě, který vlastníme a postupně byt opravujeme.  Nebylo to jednoduché, ale postupně den za dnem se vše mění k lepšímu a život se zdá i jednodušší.
Pocházím z velmi chudé rodiny, kdy rodiče hodně pili a hádali se, stres a strach byl na denním pořádku. Od malička věřím v lepší život a každý den v životě bojuju, samozřejmě nic není zadarmo a hned. Prostředí, ve kterém děti vyrůstají velmi dobře znám. Neuznávám, aby děti byly v rodinách, když se o ně rodiče nestarají a nedávají jim lásku, kterou potřebuji pro svůj vývoj.

ppp

Co mám za sebou:

Přepnout – obsah
Přepnout – obsah
Přepnout – obsah
Přepnout – obsah
Přepnout – obsah

Chci vám předat zkušenosti a rady, aby se vám v životě dařilo.

Kontaktujte mně

Společně to zvládneme.

Věřím, že jsem správná osoba, která Vás povede na správné cestě za úspěšným a šťastným životem.